פרויקט ספרי הלימוד לתכנות הגדול ביותר בישראל ובעברית!

ללמוד ג'אווהסקריפט בעברית

ספרי תכנות מפורטים ומקצועיים, בעברית מלאה, ללימוד שפת התכנות המובילה והנפוצה בעולם.

בהוצאת הקריה האקדמית אונו ובתמיכת החברות Wix, אאוטבריין, איירונסורס, אלמנטור, צ'ג, האניבוק ו- Really Good.

ללמוד תכנות זה לא בשמים! אפשר ללמוד תכנות ללמוד בעברית ולפי הסטנדרטים הגבוהים ביותר, כל מה שצריך זו הדרכה נכונה וספרים טובים.

הפרויקט הוא הפרויקט המקיף ביותר בישראל ללימוד תכנות ובעברית לחסרי רקע קודם בתכנות. במסגרת הפרויקט יצאו כמה ספרים המתמקדים בג’אווהסקריפט: השפה הפופולרית בעולם ובפלטפורמות שונות שמריצות אותה: Node.js וריאקט, הפלטפורמות הפופולריות ביותר בעולם. יחד עם הספרים יצא גם אתר תרגול עם 300 תרגילים בג׳אווהסקריפט.

הספרים בפרויקט:

ללמוד ג’אווהסקריפט בעברית: ספר ללימוד שפת התוכנה ג’אווהסקריפט לחסרי רקע עד הרמה המתקדמת ביותר.

אתר התרגילים: אתר תרגילים מקיף עם מאות תרגילים ללימוד השפה. ניתן חינם לכל רוכשי הספר.

ללמוד Node.js בעברית: המשך לספר ללמוד ג’אווהסקריפט בעברית שמלמד איך בונים אתרים ומערכות גדולות.

ללמוד ריאקט בעברית: המשך לספר ללמוד ג’אווהסקריפט בעברית שמלמד איך בונים ממשקים בריאקט, הספריה הפופולריות ביותר בעולם.

ללמוד MySQL בעברית: ספר העומד ברשות עצמו המלמד על מסד הנתונים הפופולרי ועל שפת SQL. כולל הסברים על תכנון נכון ואבטחה.

ללמוד jQuery בעברית: סהמשך לספר ללמוד ג’אווהסקריפט בעברית המלמד על הספריה שנמצאת בעיקר בתוספי וורדפרס.

מחבר הספרים

תמונתו של המחבר, רן בר-זיקרן בר-זיק, מתכנת בכיר בתאגידים אמריקאיים, עיתונאי טכנולוגי ב’הארץ’ ובלוגר טכנולוגי מוביל, מרצה, מלמד וכותב על טכנולוגיה יותר מעשרים שנה. קראו עוד בויקיפדיה.

העורכים הטכניים

ספרים טובים נמדדים בעורכים טכניים טובים: בכתיבת הספרים שולבו מתכנתים בכירים ששמם מוכר לכל מפתח בישראל שהיו חלק משמעותי מכתיבת כל ספר. גיל פינק, מפתח מוביל, MVP של גוגל ושל מיקרוסופט. בנג’מין גרינבאום, מפתח ליבה של Node.js, יגאל סטקלוב, ממיסדי YGLF, דניאל שטרנליכט, מפתח פרונט אנד בכיר באאוטבריין. תום ביגלאייזן, מפתח אופנסורס מוביל, דורון זבלבסקי שמוביל את קהילת ריאקט ישראל, צחי נימני, מהנדס מנוסה  מורייזון מדיה ודורון קילזי, מפתח מורייזון מדיה הם חלק מהמתכנתים ששותפים לכתיבת הספרים.
הפקת הספרים: כריכה, עריכה לשונית: יעל נאמן, הגהה: חנן קפלן, עיצוב: טל סולומון ורדי

איך מצטרפים?

מומלץ לרכוש את החבילה הדיגיטלית המלאה – כל הספרים שילמדו אתכם לתכנת מההתחלה ובאופן מקיף. הצטרפו לעולם המופלא של התכנות ובנו אתרים, ממשקים ואפליקציות.

הרוכשים מקבלים גם גישה לאתר תרגילים נוסף המכיל מאות תרגילים ופתרונות.

לא רוצים להתחייב? רוצים רק טעימה קטנה? ניתן לרכוש את הספר ללמוד ג’אווהסקריפט בעברית בלבד (כולל גישה לאתר התרגילים).

מעדיפים מודפס? החבילה המלאה כוללת חמישה ספרים דיגיטליים, שני אתר תרגול וארבעה ספרים מודפסים.

ניתן לרכוש חבילות נוספות, ספרים מודפסים או כל ספר דיגיטלי בנפרד:

שאלות נפוצות

למה בעברית?
כי ללא מעט אנשים, מצעירים ובני נוער עד מבוגרים - יותר קל ללמוד בשפת האם שלהם. אם יש ספרי לימוד תוכנה בצרפתית, גרמנית ורוסית - יש גם בעברית. בינתיים מסתבר שיש לזה קהל - למעלה מ-2,500 רוכשים הצטרפו לפרויקט ולומדים לתכנת בעברית.
למה דווקא ללמוד תכנות מהספר הזה?
יש לא מעט קורסים, מדריכים והצעות ללימוד תוכנה. הספרים האלו נכתבו על ידי מומחי תוכנה אמיתיים מהתעשייה - אנשים שיש להם עשרות שנות ניסיון ויודעים היטב מה ואיך ללמד. שהמקצוע שלהם הוא תכנות.
הקודם
הבא

ביקורות והתרשמויות

ולסיכום, אם הגעתם עד לפה, כמה מילים אישיות ממחבר הספרים, רן בר-זיק:

לא נולדתי לתכנות והרקע שלי הוא הכי לא הייטקי שיכול להיות. מכירים את אלו שהם גאונים במתמטיקה? מצטיינים בבית הספר, בוגרי טכניון בהצטיינות? בוגרי 8200? זה לא אני. נולדתי וגדלתי בבת-ים. את הבגרות שלי במתמטיקה בקושי גירדתי עם 65 בשלוש יחידות. בצבא הייתי עובד רס”ר ואין לי תואר במדעי המחשב. אני רחוק מאוד מלהיות גאון. אבל אם אני השתלבתי בתחום התכנות ואני נהנה, גם אחרי עשרים שנה במקצוע, לשבת ולתכנת (גם בשעות הפנאי) – אז כל אחד יכול.
אחת מהמטרות הראשיות של חיי היא להנגיש את לימודי התכנות לכולם וב-ע-ב-ר-י-ת. יש לי בלוג פופולרי יותר מעשור בעברית על תכנות (אינטרנט ישראל, כדאי לבקר בו!) ואני כותב על טכנולוגיה לא מעט ב”הארץ”. אבל רציתי יותר. לשמחתי כשהצעתי את הפרויקט של ספרי לימוד בעברית לתכנות – המון מתכנתים מהקהילה וחברות מסחריות הצטרפו ליוזמה ואיפשרו לי להוציא את הספר לאור במסגרת הקריה האקדמית אונו. הספרים האלו הם הדבר הכי טוב שיכול להיות: לא חסכנו בדבר. מתוכן שהוא באמת תואם למקובל בחברות הכי טובות ובצוותים הכי חדים, ביקורת טכנית מהמתכנתים הכי טובים, עריכה לשונית והגהה (ראשונה, שניה ושלישית) וגם עיצוב נאה. הכל כדי שיהיה קל ופשוט ללמוד ג’אווהסקריפט.